Програма

ДЕН 1: 24 ноември 2023, петък /пленарни сесии/

📍 Интер Експо Център, гр. София

Зала "Витоша", ет.2                            водещи: Николай Луканов и Анна Станчева

Работен език: български и английски (ще бъде осигурен симултанен превод)

08:00 - 09:30           Регистрация на участниците
09:30 - 10:15          Откриване 
                                                     проф. д-р Галин Цоковминистър на образованието и науката
                                                     Илиана Ивановаеврокомисар за иновациите, научните изследвания, културата, образованието и младежта
                                                     д-р Александър Ангеловуправител, Център за творческо обучение 
10:15 - 10:45          LEGO Education - игровият подход в ученето и преподаването презентация 
                                                             Сорен Томсънръководител на отдел за въздействие на програмите LEGO Education 
10:45 - 11:30          КАФЕ ПАУЗА И ОБРАЗОВАТЕЛНО ЕКСПО
11:30 - 12:00          Бъдещето на образованието презентация
                                                      Светлана Михайлова & Chris BlayneyGoogle
12:00 - 12:45          Развитие на уменията на учителите панелна дискусия
                                                             Петя Йосифовадиректор на ДГ “Братя Грим”, гр. София 
                                                             Петя Петрова началник на РУО Бургас
                                                             Деян Яневдиректор на ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“, град Хасково 
                                                             Биляна Илиева зам.директор на СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ", гр. Русе
12:45 - 13:00          История на успеха с ACER Chromebookпрезентация 
                                                             Васил Василев  ръководител сектор Образование в ACER Bulgariа 
                                                              Калин Радуловучител в 19 СУ "Елин Пелин", гр. София
13:00 - 14:30          ОБЯД 
14:30 - 14:45          Музикален поздрав от артистите от Парапланерпрезентация
14:45 - 15:00          История на успеха със SAMSUNGпрезентация
                                                             Борислав Манов  Мениджър ключови клиенти за професионалните дисплеи и решения в SAMSUNG Bulgaria 
                                                             Eлена Налбантовадиректор на 81 СУ "Виктор Юго", гр. София
15:00 - 15:15         Дигитални умения на учителите презентация
                                                             Олав Адамиoсновател на Fourcast for Education Белгия
15:15 - 16:00           Образованието е за всичкипанелна дискусия
                                                             Мария Янкова-Младеновадиректор Образование в UNICEF 
                                                             Ферхан Хасандиректор в ОУ "Христо Ботев", с. Цонево (Варна); 
                                                             Десислава Ралчевазам. директор на СУ за ученици с нарушено зрение "Луи Брайл", гр. София
                                                             Евгения Пеева-Кироваизпълниелен директор Софтуни Светлина 
                                                             Симеон Марковмодератор
16:00 - 16:10         Приветствие от MOST Computers
                                                             Емил Кириловтърговски директор в MOST Computers
16:10 - 16:40          КАФЕ ПАУЗА И ОБРАЗОВАТЕЛНО ЕКСПО
16:40 - 16:50         Skills for Innovation - видео приветствие от Intel
16:50- 17:20         Преподаването на STEM не е ядрена физикапрезентация
                                                             Толга ЙълдъръмДиректор на Space Camp Turkey
                                                             Александрия Чальовскиалумни на Space Camp Turkey програмата
17:20 - 17:30     Закриване на Ден 1

ДЕН 2: 25 ноември 2023, събота /паралелни сесии/ 

📍 Интер Експо Център, гр. София

08:30 - 09:30          Регистрация на участниците ! ВАЖНО: за участници, които не са се регистрирали в предния ден

ПАРАЛЕЛНИ СЕСИИ

Зала Родопи, ет. 2  - ТЕМА: Учене чрез игра - водещ: Симеон Тенев

Работен език: български

09:30 - 09:45          Вдъхновяващ старт на деня презентация
                                                             Маргарит Ралев oсновател на GEMJI 
09:45 - 10:15           Изкуствен интелект и игри за активни ученици в Classbuddy презентация
                                                             Кирил Русев управител на ClassBuddy
10:15 - 11:00          Учене чрез игра с LEGO - примери от училища и детски градини панелна дискусия 
                                                             Йорданка Стоянова директор в ДГ "Мир", гр. Карнобат 
                                                             Наталия Станкова учител в СУ "Цветан Радославов", гр.Свищов 
                                                             Владислава Георгиевастарши учител в СУ "Цар Симеон Велики", гр. Видин
                                                             Илонка Горанова директор в ЧДГ "Доверие", гр.София
11:00 - 11:30          КАФЕ ПАУЗА
11:30 - 13:00          Работилница LEGO Education: кодиране и работа в екип * за начален етап работилница 
                                                             Таня Козалиеваексперт LEGO® Education обучения 
13:00 - 14:30          ОБЯД
14:45 - 16:00          Работилница LEGO Education: кодиране и работа в екип *за гимназия и прогимназияработилница 
                                                             Таня Козалиеваексперт LEGO® Education обучения 

Зала Мусала, ет. 3 - ТЕМА: Лидери в образованието - водещ: Галя Атанасова 

Работен език: български

09:30 - 09:45          Вдъхновяващ старт на деня презентация
                                                             Ани Чифлигарскадиректор в училище "Дени Дидро"
09:45 - 10:15          Социално и емоционално образование: грижа за директора и ръководния екиппрезентация
                                                             Меглена Мишевапрограмен директор във фондация "Лъчезар Цоцорков"
                                                             Яна Алексиеваизпълнителен директор на Асоциация "Родители"
                                                             Ферхан Хасандиректор в ОУ "Христо Ботев", с. Цонево (Варна); 
10:15 - 11:00          Мотивация и добра среда за развитие на екипапанелна дискусия
                                                             Славка Щерева директор на СУ "Любен Каравелов", гр. Пловдив 
                                                             Асен Александровдиректор на 51  СУ "Елисавета Багряна", гр. София 
                                                             Михаил Ненов директор на ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", гр. Бургас 
                                                             Мая Колева директор на ОУ "Неофит Рилски", гр. Габрово 
11:00 - 11:30          КАФЕ ПАУЗА
11:30 - 12:00          Как да изграждаме лидери в екипа на училището с Google Certified Trainerпрезентация
                                                             Елена Вързиловаучител по български език и литература в ЕГ “Иван Вазов”, гр. Пловдив и ментор на програмата за сертифициране Google Certified Trainer
                                                    Петя Цветковазам. директор в СУ “Иван Вазов”, гр. Вършец
                                                     Евдокия Чолаковаучител в Софийска професионална гимназия "Княгиня Евдокия" 
12:00 - 12:15           Официално награждаване на новия випуск Google Certified Trainers
12:15 - 13:00            Стратегически партньорства с Център за творческо обучениепанелна дискусия
                                                             

Александър Ангелов, Станислав Христов, Мария Атанасова, Рени Димова

екип Център за творческо обучение

13:00 - 14:30          ОБЯД
14:30 - 16:00          Пътешествие за лидери дискусия
                                                             

Владимир Борачев

професионален коуч и управляващ 

партньор в Менторис

Зала Вихрен, ет. 3  - ТЕМА: ПБО и STEM - водещ: Весела Русева и Станислав Христов 

Работен език: български

09:30 - 09:45          Вдъхновяващ старт на деня 
                                                             фондация “Сай Хай”с ученици и учител от 97 СУ "Братя Миладинови", гр. София и 119 СУ "Михаил Арнаудов", гр. София
09:45 - 10:30          Mитове за проектно базирано обучение (ПБО) в училище панелна дискусия
                                                             Веселина Ивановадиректор 2 АЕГ “Томас Джеферсън”, гр. София
                                                             Проф. Христина Боговародител в 2 АЕГ “Томас Джеферсън”, гр. София
                                                             Петя Цветковазам. директор в СУ "Иван Вазов”, гр. Вършец
                                                             Карамфилка Патиновастарши учител в ПМГ “Яне Сандански”, гр. Гоце Делчев
10:30 - 11:00          Електрически STE(A)M картинг - 11 научно-технически, визуални и дигитални компетенции в един проектно-базиран образователен продуктпрезентация
                                                             

Пресиян Теодосиев,  

Кристиян Вълов

Kinetik Automotive 

11:00 - 11:30          КАФЕ ПАУЗА
11:30 - 12:00          Силата на видеото в преподаването и ученето с Edpuzzleпрезентация
                                                             

Гонзало Санчес

Edpuzzle (на английски език с осигурен превод)

                                                             

Марина Томова

Edpuzzle обучител

зам. директор в ОУ "Христо Ботев", гр. Ахелой

12:00 - 13:00          Открит урок по Skills for Innovation/Умения за иновацииработилница
                                                             

ЕГ "Проф. д-р Асен Златаров", гр. Хасково

учителите и ученици

13:00 - 14:30          ОБЯД
14:30 - 15:00          Изкуственият интелект в образованиетопрезентация
                                                             Доброслав Димитровсериен предприемач и председател на БАССКОМ
15:00 - 15:30           Екологично образование:  възможности и ползипрезентация
                                                             

Юлия Мишкова

старши специалист Управление на проекти в prepodavame.bg

                                                             Неделина Вангелова старши специалист Училищни партньорства в prepodavame.bg 
15:30 - 16:00          Играем и учим  с Танграм  - работилница по проект NGSSработилница
                                                             

Мария Карабалиева

ръководител ИКТ и учител по Компютърно моделиране и STEM програмиране в НУ "Алеко Константинов", гр. Харманли